05 august 2020

Troopiline torm Isaias laamendas ka New Yorgis


Eile käis USA idarannikust üle troopiline torm Isaias. Kuigi ta Põhja-Carolinast ülespoole tuli tunduvalt nõrgemana, kui algul arvati, siis väga tugev tuul murdis tohutult puid maha. Tuulehood olid olnud tugevamad, kui 2012. aastal orkaan Sandy ajal. Sandy jah puid nii palju ei murdnud, aga selle eest uputas pool Manhattanit ja suure osa Brooklynist ning Queensist ära. Eilse tormiga veetõus nii drastiline polnud. Aga piisas mõnetunnisest tormituulest, et suured puud maha murda. Linn on ühtlaselt oksa- ja lehtedepuruga kaetud.

New Yorgis olid tuulehood olnud kohati 75 miili tunnis (peaaegu 121 km tunnis ehk 34 meetrit sekundis).

Sandyst kirjutasin siin ja siin ja mõne postituse veel, aga mis ma neist kõigist ikka siin lingin.Kinnisvarafirmad peavad nüüd vist vähe vahet kuulutustele "tree-lined street" lisamisega. Hetkel need sõnad pigem hirmutavad ostjad eemale.
Meil kodus elekter ära ei läinud, aga ühes kõrvaltänavas murdis kukkunud puu elektriposti pooleks ning seal oli õhtuni vool ära. Hetkeseisuga on kogu USA idarannikul 2,8 miljonis kodus vool ära. Sandy järel oli voolukatkestusi vähem. 

Loodame siis, et sel sügisel rohkem nii suuri torme ei tule. Aga tormide hooaeg alles algas.


Kommentaare ei ole: