25 august 2013

Jamaica Bay Wildlife Refuge

Tegime väikese reisi siinsamas New Yorgis. Jamaica Bay ei tähenda Jamaica saart Kariibi meres vaid tegemist on selle kohaga, mis jääb Rockaway Beach'ile minemise teele (Queensis Cross Bay Boulevardi ääres). Väike looduskaitseala, kus varem sai teha ringi, et kohalikku loodust (merelinde põhiliselt) vaadata, aga eelmise sügise torm viis osa luidet ära ja nüüd kuiva jalaga täisringi teha ei saa. Aga edasi-tagasi jalutada saab edukalt. Esimesel pildil on väike maja, neid on Cross Bays mitmeid, nagu oleks aiamaja, aga tegelikult ikka on elumaja.
Auto nagu EÕM-ika jakk, kleepse täis. Numbri kustutasin mina ära, igaks juhuks.
Sellised rajad siis jalutamiseks. Sööki ja jooki ei tohi reegelite järgi rajale minnes kaasa võtta, aga muidugi meil oli veepudel kaasas.
Rockaway poolsaar paistab seal taga.
Raja ääres on erinevad linnumajakesed ja all info ka, et kes seal võiks elada.
Niisuguse pikksilmaga saab kalakotka pesa jälgida. Kotkad on praeguseks juba Floridasse lahkunud.

Kibuvitsamarju sõime.

Siin vist tehti putukatest filmi.



Hästi levinud ronitaim siin. Paljude majade juures kasvab ja metsikult ka.
Manhattan paistab ka siia.
See kõige kõrgem maja seal taga.
No ja kaktused kasvavad edukalt.
Selline asi oli toominga moodi puu küljes. Eestis on ka toomingatel mingi sellise tegelase röövikute kasvatamise pesad.


19 august 2013

Jones Beach

Täna käisime töökaaslase sünnipäeva puhul linnast väljas (me esmaspäeviti ei tööta), Jones Beachil. Normaalne rand, leierkastid on keelatud.

Kes millega tegeleb.
Kolleegid aardeotsijad.
















18 august 2013

Töölt koju minek pole üldse igav


Esimene video on tehtud 34. tänava metroopeatuses (Macy's kaubamaja juures), teised Times Square'il.

14 august 2013

Bryant Pargis

Läksin vaatasin täna, mis Bryant Pargis huvitavat on. Seal tantsiti ja mängiti swingi. Tegin videot, aga sellega tegelen hiljem. Inimestel oli seal hea. Järgmine kolmapäev jälle jazz ja swing, kella kuuest seitsmeni õhtul.


08 august 2013

Kihnus hinnad nagu New Yorgis

Sügisel Eestis käies tundusid kookide hinnad Tallinnas väga tuttavad, New Yorgis on samad numbrid hinnasiltidel, ainult et dollarites. Nüüd hiljuti sain pildi, kus selgus, et ka Kihnus ollakse hindadega USA tasemele jõudmas. Ja miks ka mitte, ega eestlaste koogid pea odavamad olema kui ameeriklastel. Muidugi on eesti kookide maitse tavaliselt parem, aga olen siin ka leidnud väikestest pagaripoodidest häid kooke. Ja tegelikult on ka mõned suurte poodide koogid head (need, mis nad kohapeal teevad).
Koogid Tallinnas. Uuemat sorti eesti keel vist - bezee :)
Koogid (ja kalavärgid) Kihnus
Koogid New Yorgis (meie tänava väikeses pagaripoes). Piltide tegemiseks küsisin luba, esimese hooga muidugi ei tahetud lubada, aga väike läbirääkimine aitas. Ekleerid olid vanasti Eestis mu ühed mu lemmikkoogid (ikka päris vahukoorega tehtud) ja kui siin nägin, et need maksavad 3 dollarit, ei raatsinud ühtegi osta. Aja jooksul harjusin siinsete hindadega ja ei arvutanud neid enam kroonidesse ning Eestisse tuli euro ja hopsti muutusid sealsed hinnad samasuguseks siinsetega. Seda oli sügisel harjumatu näha. Kui Eestis müüakse tooteid sama hinnaga, mis siin (bensiini isegi kaks korda kallimalt), siis kuidas palgad tõusta ei saa? Peaks vist uuesti minema majandust õppima :)